Dansac

O nás

Dansac sa zaoberá vývojom, výrobou a marketingom produktov starostlivosti o stómie, ktoré vďaka jedinečnosti produktov a zameraniu sa na špecifický problém umožňujú zlepšenie kvality života ľudí so stómiou a ošetrujúceho personálu, ktorý sa o stómie stará. To je naše poslanie!

Spoločnosť Dansac

Spoločnosť Dansac

Dansac ponúka široké portfólio stomických pomôcok a doplnkového sortimentu. Stomické pomôcky sú určené pre ľudí s chirurgicky vytvoreným vývodom z čreva či močového mechúra. V sortimente Dansac nájdete kvalitné a najmodernejšie pomôcky pre kolostomikov, ileostomikov a urostomikov.

Dansac je medzinárodná spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom, výrobou a marketingom produktov starostlivosti o stómie. Naše produkty sa predávajú vo viac než 30 krajinách na celom svete, a to prostredníctvom našich zastúpení a distribútorov. Vyvážame približne 94 % našich produktov.

Dansac bol založený v roku 1971 vo Fredensborgu v Dánsku, teraz je súčasťou spoločnosti Hollister, ktorej sídlo je situované v Chicagu, štáte Illinois, v USA. Dansac zamestnáva v súčasnosti viac než 380 ľudí v Dánsku a Hollister približne tritisíc ľudí na celom svete.

HARTMANN – RICO spol. s r.o.

Hartmann - Rico

Od roku 2011 je spoločnosť HARTMANN – RICO spol. s r.o. distribútorom stomických pomôcok Dansac v Slovenskej republike.

História spoločnosti HARTMANN - RICO sa datuje od decembra roku 1991. Do vtedajšieho podniku Rico Veverská Bítýška vstúpil popredný svetový výrobca zdravotníckych prostriedkov a hygienických výrobkov – spoločnosť Paul HARTMANN. Za desať rokov svojho pôsobenia sa HARTMANN - RICO a.s. stal najväčším českým výrobcom vo svojom odbore, jedným z najvýznamnejších distribútorov a takisto význačným exportérom.

HARTMANN pomáha liečiť. Partnerstvom, profesionalitou, srdcom.